Victron Energy SMARTSOLAR MPPT 250/70-TR CAN (SCC125070221)
EUR535.45 incl. 20 % VAT excl. shipping costs
delivery time: dispatch warehouse - ready to ship in 24 - 48 hours
Product.Nr.: SCC125070221
weight: 0,65 kg
Manufacturer: Victron Energy
Bewertung:
product description
Technische Details:
NameWert
Hersteller ArtikelnummerSCC125070221
TypeSCC125070221
Breite250 mm
Displayohne
Schutzart (IP)IP43
Temperatur-30 bis 60 °C
Tiefe95 mm
Max. Ladestrom70 A
MPP-Trackingja
Höhe185 mm
DC-Systemspannung12 bis 48 V
Nom. Systemspannung 24 V DCja
Nom. Systemspannung 48 V DCja
Nom. Systemspannung 36 V DCja
Kurzschlusssicherja
Übertemperaturschutzja
Nom. Systemspannung 12 V DCja